8 Şubat 2013 Cuma

Tatlı Bir Kaçamak: Kafes Fırın


Hafta içini tatlıca bitirip hafta sonuna tatlıca merhaba demek için pek tatlı bir öneride bulunmak istiyorum sizlere.
Ankara'ya özgü bir güzellik, Kafes Fırın.
1994 yılında, kendi küçük satış ünitesi ile Ankara’daki kafeler için ev yapımı tatlılar üreterek serüveninin ilk adımlarını atan Kafes Fırın, kısa sürede kendini geliştirerek müdavimlerinin vazgeçilmezi haline gelmiş.

Eskişehir Yolu üzerinde en büyüğü, Gençlik Caddesi'nde sadece ekmek satış noktası ve Filistin Sokak'ta en yenisi olmak üzere üç şubesi bulunuyor.
Bizim bu hafta Filistin Sokak'taki Kafes'e yolumuz düştü ve instagramla güzelleşen fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi çilekli tart ve kestaneli pasta yedik. Her ikisi de çok lezzetliydi. Hele ki kestane tutkunları için kocaman olan kestaneli pasta kesinlikle tavsiye edilir.


Tabii ki sadece tatlı çeşitleri bulunmuyor. Çeşit çeşit ekmekler başta olmak üzere, kahvaltılıklar, tuzlular ve hatta kitchen kısmında çorbadan kırmızı ete, salatadan makarnaya her türlü yemek seçeneği konuklara sunuluyor.Kafes'in sembolü ise, benim çok sevdiğim baykuş. Baykuşu seçmelerinin nedenini, şöyle açıklıyorlar; "Baykuşu sembolümüz olarak seçmemizdeki en büyük etken, baykuşun keskin zeka ve bilgelik kavramlarıyla bağdaştırılmasıdır. Baykuşlar avlanırken gözlerini değil işitme organlarını kullanmalarıyla ünlü hayvanlardır, biz de Kafes Fırın olarak ürünlerimizde sadece görselliğe değil aynı zamanda, koku ve tat özelliklerine de aynı özeni göstermekteyiz."

Hem göze hem de damağa hitap eden bu hoş mekan hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için şuraya bir göz atabilirsiniz. 

 Hafta sonu tatlı bir kaçamak yapmak isterseniz, buyurun Kafes'e.
Tatlı bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle, afiyet olsun...

6 yorum:

 1. kafes fırın! bayılırım :)

  YanıtlaSil
 2. Hmmm bundan sonra ilk Ankara ziyaretimde gitmek istediğim yer olacak sanırım :)))

  YanıtlaSil
 3. Kafes firinin filirtin caddesne acilmasi cok iyi oldu.tatlilari muhtesem

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bence de Filistin'de olması iyi oldu ve kesinlikle tatlıları muhteşem :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...