24 Eylül 2013 Salı

Resim Sergim "Demiryolcu Çocukları"

Herkese merhaba. Uzun zamandır gerek kendi dertlerimden gerekse bitmek tükenmek bilmeyen gezilerimden fırsat bulamadığım için resimlerim blogda kendine yer bulamaz oldu. 

Aslına bakarsanız, birkaç aydır fırçayı hiç elime almadım. Artık İstanbul'da yaşamaya başlayacağım için atölyeden de uzak kalacağımdan hayatımın resim dolu günlerinin bir süreliğine azalacağını düşünerek resimle birbirimizi özleyeceğimize ama sonra tekrar birbirimize kavuşacağımıza söz verip vedalaştığım bir anda güzel bir haber aldım.

Geçen yıl bu zamanlarda başlayan ve yaklaşık on ay süren demir yolu temalı bir katalog çalışmamız olmuştu. Tüm atölye ekibi olarak aylar boyunca trenlerle meşakkatli bir yolculuğa çıkıp dumanlarının kokusunda boğulmuştuk. Çalışma birkaç ay önce bitmiş, seçilen resimler fotoğraflanıp katalogdaki yerini almak üzere sıraya dizilmişti.

İşte bu katalog çalışmasının sonucu olarak sevgili hocamız bu kadar emek verdiğimiz işi bir de sergiyle taçlandırmak istemiş. 

Serginin açılış günü İstanbul'da olacağım için sergi hazırlıkları biter bitmez soluğu Ankara Tren Garı'nda aldım ve sergimi gezdim. 

Demiryolcu Çocukları ismini verdiğimiz sergide katalog çalışması boyunca yaptığım onlarca resimden altı tanesi bulunuyor. Bir kısmını daha önceden burada paylaşmış olabilirim fakat çerçevelenip de panoya asılınca şövalede durduğundan çok daha güzel duruyor tabii :)Bunlar da hocamızın ve atölye arkadaşlarımın yapmış olduğu birbirinden güzel resimler, hepsi görülmeye değer :)
Siz de TCDD Ankara Garı 1. Peron'da sergilenen resimlerimizi 4 Ekim Cuma gününe kadar gidip gezebilir, trenlerin dumanına karışan boya kokusunu içinize çekebilir ve kara trenlerin arkasındaki renklerin dansını izleyebilirsiniz.

Trenlerin size her zaman sevdiklerinizi ve güzel haberleri getirmesi dileğiyle...

8 yorum:

 1. ne kadar güzel resimler öyle çook çok beğendim :)

  YanıtlaSil
 2. Çok teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
 3. Harika tek kelime ile. Emeklerinize sağlık.
  Vee artık İstanbul'dasın. Belki birgün yollarımız kesişir. Bir ara kararsızlık yaşadığını okumuştum yazında değil mi? yanlış hatırlamıyorsam.
  Herşey gönlünce olsun.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öncelikle çok teşekkür ederim :) Evet artık ben de İstanbulluyum, umarım kesişir yollarımız çok mutlu olurum, iyi dilekleriniz için de çok sağolun :)

   Sil
 4. Ellerine sağlık tatlım, yeni başlangıçlar umutlar keyifler ve başarılar seninle olsun

  YanıtlaSil
 5. Çok güzeller. Senin ve arkadaşlarının ellerinize sağlık.
  Ankara'ya yolumuz düşseydi de sergiyi ziyaret etseydik keşke.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiz :) bakarsınız yolunuz düşer o zaman mutlaka bekleriz :)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...