12 Nisan 2014 Cumartesi

Picasso


Pera Müzesinde Picasso sergisi varmış, tesadüfen denk gelmesem hiç haberim olmayacaktı. Bu aralar ne doğru düzgün resim yaptığım var ne de gidip güzel bir sergi gezdiğim. Picasso'nun kübik resimleri bana çok uzak olsa da duyar duymaz hemen gittim, gezdim.


Pera Müzesi, Picasso'nun doğduğu evden gravürler ve seramik eserlerle ağırlıyor ünlü sanatçıyı. Çocukluktan başlayıp, hayatının bazı özel anlarına dokunuşlar yaparak sanatçının kişisel deneyimlerini sanatseverlerle buluşturuyor.Asıl ismi Picasso-Suite Vollard olan sergi bir gravür sergi olduğu için eser sayısı kısıtlı ama yine de sergide ye alan, sanatçının en iyi eserlerini oluşturan Suite Vollard dizisindeki eserler, görülmeye değer.


Picasso'nun ilk bakışta anlaşılması zor olan ama uzun uzun inceledikten sonra kendinize göre bir dolu anlam çıkarabileceğiniz sıra dışı gravür eserlerini daha yakından görüp, sanatçının yaşamında kısa bir yolculuğa çıkmak isterseniz 20 Nisan tarihine kadar Pera Müzesi'ne uğrayıp sergiyi gezebilirsiniz. Şimdiden herkese mutlu bir hafta ve sanat dolu günler diliyorum...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...