31 Aralık 2014 Çarşamba

Mutlu Yıllar!


Bugün 2014’ün son günü. Ben bu yazıyı o son günden bir gün önce yazıyorum. Şu an, iki elin parmağını geçmeyecek sayıdaki yolcularıyla sevimsiz bir Havataş’ın içinde, yaklaşık bir buçuk saat sonra havalanacak uçağıma yetişme telaşında içimdeki kelebeklerden biri.  Diğerleri ise, 2014’ün giderayak yaptığı son kıyağına kendini teslim etmiş, beyaz taneciklerin havadaki hareketlerini izleyerek anın tadını çıkarıyor. Oysa ben hiç sevmezdim karı, kışı… Kulağıma da Enya fısıldıyor bu arada; who can say where the road goes? Ve evet, insan değişiyor…

Bu yıl için genel bir yıl değerlendirmesi yazısı yazacağımı tahmin etmiyordum hatta bu yazıyı böyle bir ortamda yazacağımı hiç tahmin etmiyordum. Şu an çekip gitmeye hazırlanan yılın son anları ve ben sevimsiz bir araçta İstanbul’dan Ankara’ya havalanacak uçağıma yetişip aileme sürpriz yapma heyecanı içindeyim. Mutluyum. Çünkü 2014’ten ne dilediysem oldu. Tek serzenişim, dileklerimi tam anlamıyla betimleyememiş olmam. Yani evrenin hiçbir suçu yok, tüm suç bende.

Hayatımdaki mutluluğu tek bir olguya, varlığa ya da duruma odaklarsam ve tüm mutlu olma şartımı onun üzerine kurarsam, şu an ciddiyetle mutsuzum diyebilirim fakat ben mutluluğu böylesine basite indirgememeyi öğrendim. Evet evet, muhtemelen şu an bize el sallayan yıldan öğrendim bu erdemi.

Şimdi dönüp bakıyorum 2014’e, gerçekten de her istediğimi başardım. Öncelik; yeni bir şehre alışmak, kendi ayaklarımın üzerinde durmayı öğrenmek, yeni arkadaşlıklar kurmak, yeni yerler keşfetmek, kafamı ardıma çevirmeden hep ileri bakmak ve yaşadığım her anın keyfini çıkarmaktı benim için. Bu anlamda ne dilediysem çok daha fazlasını getirdi bana 2014. Uzun süredir planladığım, gidip görmek istediğim bir dolu ülkeyi de gezme şansına eriştim bu yılda, hem de çok sevdiğim arkadaşımla kız kıza, baş başa! Ardından, belki de 2014’teki en büyük ve en önemli hedeflerimden biri olan o çoook zor sınavı verdim. Sevincim, hala aklımda. Harika bir tatil geçirdim. Birilerini sevdim. Birilerini sevebileceğimi zannettim. Çok güldüm. Çok yüzdüm. Çok yedim. Çok İçtim. Bir sürü yeni lezzet keşfettim. Çok Çok eğlendim. Masterımı yaparken işe bile başladım ben bu yıl giderayak. Ben 2014’e kendime bir dolu güzel an biriktirdim; ailemle, arkadaşlarımla, tüm sevdiğim insanlarla. Tabii ki üzüldüğüm, gözlerimden damlaların şapır şapır aktığı anlarım da oldu. Ama dönüp bakınca, nankörlük edemeyeceğim 2014 güzel bir yıldı.

Yine 2014 son anda güzel bir ders verdi bana, hayatın alışık olmadığım farklı bir yüzünü sundu avuçlarımın içine. Hiç kuşkusuz, hayatın makyajsız yüzünü de göreyim ki yeni yılda daha temkinli olayım istedi. Çünkü belki de asıl dünya buydu ve ben artık büyümüş bir kız olarak bu gerçek dünyayı tüm benliğimle öğrenmek zorundaydım. Ve belki de 2014’ün bana en büyük katkısı, büyümeyi ve olgunlaşmayı daha bir derinden öğretmiş olması oldu. Hadi hadi, biliyorum bence 2014 de beni sevdi.

Ben geride kalacak olan bu yıl içerisinde yine, düşündüğüm ve yapmak istediğim her şeyi yaptım. Bazılarının sonucunda üzülsem bile, yaptığım hiçbir davranıştan ve yaşadığım hiçbir andan pişman değilim. Her şeyi yaşayarak görme şansını bana verdiği için 2014’e teşekkürlerimi sunuyorum.

2015’ten isteklerime gelince; tabii ki her şeyden önce sağlık ama bu yeni yıldan değil benim her yeni günden dileğim. Bunun dışında her gün dilediğim huzur ve mutluluğun dışında, 2015’ten çok ciddi iki isteğim var. İlki, bu yılın en büyük hayali benim için. Biraz eğitimle biraz kariyerle biraz da kişisel zevklerimle ilgili bir hayal. Gerçekleşmesini çok istiyorum, lütfen bu hayalimi yaşama fırsatı ver bana 2015. Diğer isteğime gelince, o birazcık daha kişisel, çok fazla değinmeyeceğim lakin gerçekleştiği zaman buradan sizlere duyuracağım. 2015cim, bu dileklerimi sağlık, huzur ve mutlulukla birlikte sun bana lütfen, tamam mı canikom?

Şimdi şöyle bir uzanıp 2014’e öpücüklerimi ve teşekkürlerimi iletiyorum bana yaşattığı her güzel an için. 2015’i de kollarımı açıp umutla bekliyorum. Herkese, tüm dileklerinin gerçekleşeceği, mutluluk ve güzelliklerle dolu harika bir yıl geçirmesini diliyorum. Yeni yılınız kutlu olsun güzel insanlar…


Not: Uçağa yetişildi, aileye sürpriz yapıldı ve yazı 2014'ün son gününde, Ankara'da, sıcacık yatağımın içinde noktalandı.  :)

5 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...